top of page
pustynia_przyciemnione.jpg

Pielęgnacja

W celach leczniczych i kosmetycznych mleka wielbłądziego używa się od wieków. W starożytności stanowiło rodzaj dzisiejszego kremu z filtrem, stosowano je bowiem w celu ochrony skóry przed poparzeniem słonecznym. Dzisiaj jednak ceni się je za pozytywny wpływ na zdrowie i urodę.

PIELĘGNACJA SKÓRY

- Mleko wielbłądzie zawiera dużą ilość lanoliny i innych naturalnych składników nawilżających, zapewniających kojący i uspokajający wpływ na skórę. 

- Mleko wielbłądzie ma także właściwości przeciwstarzeniowe, ponieważ zawiera takie substancje jak elastynę, kolagen, witaminę B i C, i lanolinę.

- Mleko wielbłądzie zawiera lanolinę, która sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna. Lanolina to kwas tłuszczowy znany z blokowania naturalnej wilgotności skóry i łagodzenia stanów zapalnych, idealnie nada się dla suchej i popękanej skóry.​

- Kwas mlekowy jest alfa-hydroksykwasem, który pomaga usunąć martwe komórki naskórka i zarazki ze skóry​. -  Witamina C jest przeciwutleniaczem i pomaga zmniejszyć drobne linie i zmarszczki. Zapewnia również naturalną ochronę przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV.

- Witamina B naprawia uszkodzone komórki.

- Wyższy poziom potasu, magnezu, żelaza, miedzi, manganu, sodu i cynku, a także wzmacniacz witaminy C i żelaza sprawiają, że mleko wielbłądzie działa  odżywczo na każdy rodzaj skóry.


CERA TRĄDZIKOWA

- Lanolina z mleka wielbłądziego, jest bezpieczna dla skóry skłonnej do trądziku, ponieważ nie ma wysokiego współczynnika komedogeniczności (co oznacza, że ​​jest mniej prawdopodobne, aby zatykała pory).

- Mleko wielbłądzie jest bogate w kwas mlekowy - dzięki czemu ma właściwości przeciwbakteryjne i antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu bakterii powodujących trądzik.​

- Kwas mlekowy jest jednym z najczęstszych naturalnych środków zalecanych dla skóry ze skłonnością do trądziku, ponieważ pomaga przywrócić równowagę pH skóry.

- Badania pokazują, że kwas mlekowy może znacząco rozjaśnić blizny potrądzikowe i przebarwienia na ciemnej skórze przez dłuższy czas, gdy jest stosowany miejscowo przez co najmniej trzy miesiące. ​​


DODATKOWE WŁAŚCIWOŚCI 

- Badania wykazują, że mleko wielbłądzie wywiera korzystny efekt w leczeniu osób chorych na łuszczycę, zarówno przy spożywaniu, jak i stosowaniu miejscowym.
 

- Spożywanie mleka wielbłądziego z uwagi na wysoką zawartość wapnia oraz witamin i związków mineralnych, w tym cynku, wzmacnia włosy i paznokcie.


ŹRÓDŁA: 

https://www.mindbodygreen.com/articles/is-camel-milk-healthy-what-does-it-taste-like?fbclid=IwAR149464FIQ1rkis1wwz0ZJEzP6hiitTz_w75O56oTUq8BUiafEMIGKQqJU

https://moroccanelixir.com/blogs/experience/camel-milk-a-superfood-for-beauty-and-anti-aging-skincare


bottom of page