top of page

Pielęgnacja

       W celach leczniczych i kosmetycznych mleka wielbłądziego używa się od wieków. W starożytności stanowiło rodzaj dzisiejszego kremu z filtrem, stosowano je bowiem w celu ochrony skóry przed poparzeniem słonecznym. Dzisiaj jednak ceni się je za pozytywny wpływ na zdrowie i urodę. 

PIELĘGNACJA SKÓRY

-   Mleko wielbłądzie zawiera dużą ilość lanoliny i innych naturalnych składników nawilżających, zapewniających kojący i uspokajający wpływ na skórę. 

-   Mleko wielbłądzie ma także właściwości przeciwstarzeniowe, ponieważ zawiera takie substancje jak elastynę, kolagen, witaminę B i C, i lanolinę.

-  Mleko wielbłądzie zawiera lanolinę, która sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna. Lanolina to kwas tłuszczowy znany z blokowania naturalnej wilgotności skóry i łagodzenia stanów zapalnych, idealnie nada się dla suchej i popękanej skóry.​

-  Kwas mlekowy jest alfa-hydroksykwasem, który pomaga usunąć martwe komórki naskórka i zarazki ze skóry​.

-  Witamina C jest przeciwutleniaczem i pomaga zmniejszyć drobne linie i zmarszczki. Zapewnia również naturalną ochronę przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV.

-  Witamina B naprawia uszkodzone komórki.

-  Wyższy poziom potasu, magnezu, żelaza, miedzi, manganu, sodu i cynku, a także wzmacniacz witaminy C i żelaza sprawiają, że mleko wielbłądzie działa  odżywczo na każdy rodzaj skóry.

twarzowy
pielęgnacja skóry

CERA TRĄDZIKOWA

-  Lanolina z mleka wielbłądziego, jest bezpieczna dla skóry skłonnej do trądziku, ponieważ nie ma wysokiego współczynnika komedogeniczności (co oznacza, że ​​jest mniej prawdopodobne, aby zatykała pory).

-  Mleko wielbłądzie jest bogate w kwas mlekowy - dzięki czemu ma właściwości przeciwbakteryjne i antybakteryjne, które mogą pomóc w zwalczaniu bakterii powodujących trądzik.​

-  Kwas mlekowy jest jednym z najczęstszych naturalnych środków zalecanych dla skóry ze skłonnością do trądziku, ponieważ pomaga przywrócić równowagę pH skóry.

-  Badania pokazują, że kwas mlekowy może znacząco rozjaśnić blizny potrądzikowe i przebarwienia na ciemnej skórze przez dłuższy czas, gdy jest stosowany miejscowo przez co najmniej trzy miesiące.

​​

DODATKOWE WŁAŚCIWOŚCI 

-  Badania wykazują, że mleko wielbłądzie wywiera korzystny efekt w leczeniu osób chorych na łuszczycę, zarówno przy spożywaniu, jak i stosowaniu miejscowym.
 

-  Spożywanie mleka wielbłądziego z uwagi na wysoką zawartość wapnia oraz witamin i związków mineralnych, w tym cynku, wzmacnia włosy i paznokcie.

Źródła: 

http://camelicious.ae/why-camel-milk/#health

https://camelmilk.com/benefits-camel-milk-skin-hair-nails/

bottom of page