top of page

Ciąża i laktacja

Prenancy w Białej
Pielęgnacja noworodka

Ciąża jest radosnym czasem dla każdej kobiety, ale potrzeby żywieniowe w czasie ciąży rosną. Przyszłe mamy powinny zwracać uwagę na swoje zdrowie i ogólne samopoczucie. 

 

Mleko wielbłądzie z wysoką zawartością wapnia i składników odżywczych jest idealne dla kobiet w ciąży, ma niską zawartość tłuszczu, przy czym jest bogate w wapń, białka, witaminy i żelazo, dzięki czemu wspomaga zdrowy rozwój płodu. Prawidłowo skomponowana dieta powinna pokrywać dzienne zapotrzebowanie wapnia u kobiet ciężarnych, zwłaszcza w III trymestrze. Dzienne zapotrzebowanie na wapń wynosi 1000–1200 mg. 

 

 

- Spożycie wapnia jest bardzo ważne, ponieważ wapń pomaga budować zęby, nerwy, kości i mięśnie dziecka.

 

- Wapń pomaga dziecku w utrzymaniu prawidłowego rytmu serca.

 

- Zapewnienie zalecanej zawartości wapnia w czasie ciąży pomaga również przyszłej mamie regulować jej własny układ krążenia, mięśniowy i nerwowy.

 

-Wysoki poziom białek zwierzęcych w mleku wielbłądzim, z których wiele nie występuje w mleku kozim lub krowie, może pomóc w stymulowaniu prawidłowego wzrostu i rozwoju narządów i układu kostnego.

 

Mleko wielbłądzie zaspokaja zapotrzebowanie na składniki odżywcze w tym szczególnym czasie, ponieważ może pochwalić się trzykrotnie większą zawartością witaminę C i nawet dziesięciokrotnie większą zawartością żelaza w porównaniu z mlekiem krowim, a także bogactwem białek i wapnia.

 

Mleko wielbłądzie jest najbliżej składu mleka ludzkiego, dlatego jest bardzo korzystne dla dzieci. Mleko wielbłądzie można łatwo włączyć do codziennej diety rodziny, może ono zastąpić każde inne mleko w gotowaniu i pieczeniu, wspierając zdrowie i odporność całej rodziny.

 

Źródła:

https://camelicious.in/natural-superfood/camel-milk-for-pregnant-women-calcium-supplement/

http://camelicious.ae/why-camel-milk/#health

bottom of page